Tobaksavvänjare Jämtland-Härjedalen

Samordnare

Ewa Jonsson, samordnare tobaksprevention
Region Jämtland Härjedalen
063-142459
ewa.jonsson@regionjh.se

Kontakt via Internet
www.regionjh.se

Se folkhälsa, tobak eller hälsa - vill du sluta


Berg
Svenstavik

Svenstaviks hälsocentral
Diplomerad tobaksavvänjare Ann-Chatrine Ramstedt tj.led tom febr 2017
0687-16619
ann-katrin.ramstedt@regionjh.se


Härjedalen
Hede

Fjällhälsan
Diplomerad tobaksavvänjare Lena Olsson
Råndalsvägen 13
0684- 160 00
lena.m.olsson@regionjh.se

Funäsdalens hälsocentral
Tobaksavvänjare Anita Dyborn
0684- 160 60
anita.dovner@regionjh.se


Sveg

Priserva AB
Företagshälsovård
Diplomerad tobaksavvänjare Susanne Rehn Svensson
0680- 125 47
susanne.rehn.svensson@priserva.se


Ragunda
Kälarne

Kälarne hälsocentral
Diplomerad tobaksavvänjare Berit Nordlund
0696- 166 60
berit.nordlund@regionjh.se


Hammarstrand

HC Björkhammar
Tobaksavvänjare Ulla-Lena Göransson
0696- 68 25 10
ulla-lena.goransson@regionjh.se


Strömsund
Gäddede

Närvård Frostviken
Tobaksavvänjare Anna-Lena Persson
070-629 46 25
anna-lena.persson@regionjh.se


Hoting

Nya Närvården Hoting och Strömsund och Hammerdal
Diplomerad tobaksavvänjare Christin Alstergren
0671- 71 66 80


Föllinge

Föllinge hälsocentral
Tobaksavvänjare Kerstin Persson Moberg
0645-71 51 30
kerstin.persson-moberg@regionjh.se


Krokom

Krokoms hälsocentral
Tobaksavvänjare Malin Cooper
0640- 166 18
malin.cooper@regionjh.se

Diplomerad tobaksavvänjare Britt Söderberg
0640-166 00
britt.soderberg@regionjh.se


Offerdal

Offerdals hälsocentral
Tobaksavvänjare Agneta Bäckman
0640 - 300 10
gneta.backman@regionjh.se


Åre

Hallens hälsocentral
Tobaksavvänjare Tina Svendsen
0643- 44 55 00
tina.svendsen@regionjh.se

Järpens hälsocentral
Diplomerad tobaksavvänjare Ingrid Halvarsson
0647- 165 50
ingrid.halvarsson@regionjh.se

Diplomerad tobaksavvänjare Hanna Fjellner
0647-165 50
hanna.fjellner@regionjh.se


Östersund
Brunflo

Brunflo hälsocentral
Tobaksavvänjare Anna Bergman
063 - 14 20 23
anna.bergman@regionjh.se

Diplomerad tobaksavvänjare Anna Åkerman
063-14 20 17
anna.akerman@regionjh.se


Frösön

Frösö hälsocentral
Diplomerad tobaksavvänjare Lotta Jonsson
063- 14 23 00
lotta.jonsson@regionjh.se

Diplomerad tobaksavvänjare Maude Martin
063 - 14 23 00
maude.martin@regionjh.se


Lugnvik

Lugnviks hälsocentral
Diplomerad tobaksavvänjare Ingela Lindström
063- 14 22 75
ingela.lindstrom@regionjh.se


Odensala

Odensala hälsocentral


Torvalla

Torvalla hälsomottagning
Tobaksavvänjare Lena Haagensen- Brodén
063- 14 23 46
lena.haagensen-broden@regionjh.se


Z-gränd

Z-gränds hälsocentral
Diplomerad tobaksavvänjare Rut Höglund- Knutsson
063-14 21 26
ruth.hoglundknutsson@regionjh.se

Östersunds sjukhus
Avd 14, Lung
Tobaksavvänjare Sylvia Einarsson
063-15 31 14
sylvia.einarsson@regionjh.se

Reumatologmottagningen, Rehabcentrum, Remonthagen
Diplomerad tobaksavvänjare Christina Sandberg
063-15 48 61
christina.sandberg@regionjh.se SKRIV UT SIDAN