Stöd för den som vill sluta

 

För dig som vill hjälpa andra att sluta

 

Norrbotten

Samordnare

Mona Ringbjer, verksamhetsutvecklare
Division Primärvård, NLL
Tel: 0920-28 41 07
E-post: Mona.Ringbjer@nll.se

Arjeplog

Kerstin Juntti
Arjeplogs Vårdcentral
Dr Wallquistsväg 3, 930 90 Arjeplog
Tfn: 0961-148 06
E-post: kerstin.juntti@nll.se

Arvidsjaur

Sara Öhman
Arvidsjaurs Vårdcentral
Sjukhusgatan 3, 933 83 ARVIDSJAUR

Tfn: 0960-575 01
E-post: Sara.Ohman@nll.se 

Boden

Kristina Isacsson
Erikslunds Vårdcentral 
Gammelängsgatan, 961 67 BODEN
Tfn: 0921- 661 76
E-post: Kristina.Isacsson@nll.se

 

Elisabeth Johansson
Erikslunds Vårdcentral 
Gammelängsgatan, 961 67 BODEN
Tfn: 0921-661 76
E-post: elisabeth.johansson@nll.se

 

Maria Selberg
Björknäs Vårdcentral
Idrottsgatan 3, 961 64 Boden
Tfn: 0921-660 53
E-post: maria.selberg@nll.se

 

Ann-Chatrin Högling
Harads vårdcentral
Edestrandsvägen 4A, 960 24 Harads
Tfn: 0920-10510
E-post:Ann-Catrin.hogling@nll.se

 

Gällivare

Vårdcentralen Forsen
Lasarettsgatan 65, 982 34 Gällivare
Tfn: 0970-198 20
Se Malmbergets vårdcentral

 

Haparanda

Gertrud Kenttä
Haparanda Vårdcentral
Lasarettsgatan 34, 953 22 Haparanda
Tfn: 0922 - 154 92
E-post: Gertrud.Kentta@nll.se

Harads

Ann-Catrin Högling
Harads Vårdcentral
Edestrandsvägen 4A, 960 24 Harads
Tfn: 0928-105 10
E-postAnn-Catrin.Hogling@nll.se

Jokkmokk

Karin Lindfors

Jokkmokks Vårdcentral
Lappstavägen 9, 962 22 Jokkmokk
Tfn: 0971-444 11
E-post: Karin.Lindfors@nll.se

Kalix

Ulla Bodlund
Grytnäs Vårdcentral
Vårdvägen, 952 51 Kalix
Tfn: 0923-760 50
E-post: Ulla.Bodlund@nll.se

Magdalena Strömberg
Kalix Vårdcentral

Skolgatan 1, 952 82 Kalix
Tfn: 0923-762 95 
E-post: Magdalena.Stromberg@nll.se

Kiruna

Siv Stjernström
Vårdcentralen Malmen
Box 805, 981 28 Kiruna
Tfn: 0980-732 80
E-post: siv.stjernstrom@nll.se

Inga-Maj Keinil
Vårdcentralen Graniten
Box 805, 981 28 Kiruna
Tfn: 0980-732 30
E-post: inga-maj.keinil@nll.se

 

Anna-Lisa Naapanki
Vittangi Vårdcentral
Centralvägen 10, 980 10 Vittangi
Tfn: 0981-10560
E-post: anna-lisa.naapanki@ptj.se

Luleå 

Irene Lähdet
Bergnäsets vårdcentral
Producentvägen 10
Box 800 74
Tfn: 0920-461909
Epost: Irene.Lahdet@nll.se

 

Siv Andersson
Björkskatans Vårdcentral
Box 11064, 976 27 Luleå
Tfn: 0920-719 09
E-post: Siv.Andersson@nll.se

 

Marit Johansson
Gammelstads vårdcentral
Box 11064, 97627 Luleå

Tfn:0920-25 71 20 eller 25 71 25
Epost: Marit.Johansson@nll.se

Majvor Holmström
Hertsöns Vårdcentral
Lillstrandsvägen 2, 972 41 Luleå
Tfn: 0920-784 70
E-post: Majvor.Holmstrom@nll.se

Gudrun Palo
Mjölkuddens Vårdcentral
Mjölkuddsvägen 75, 973 41 Luleå
Tfn: 0920-22 77 60
E-post: Gudrun.Palo@nll.se

 

Berith Kero Kvist
Porsö Vårdcentral
Professorsvägen 7, 977 51 Luelå
Tfn: 0920-718 55
F-post: Berith.Kero-Kvist@nll.se

 

Birgitta Lantto
Råneå vårdcentral
Klinikvägen 18, 95531 Råneå

Tfn: 0924-52700
Epost: Birgitta.Lantto@nll.se

 

 

Agnetha Sundqvist
Stadsvikens vårdcentral
Robertviksgatan 9, 971 89 Luleå
Tfn: 0920-461919
E-post: Agnetha.Sundqvist@nll.se

 

Gurdun Marjsa
Örnäsets vårdcentral
Storstgen 20-28, 974 32 Luleå
Tfn: 0920-718 00
E-post: Gudrun.Marsja@nll.se

Malmberget

Malmbergets Vårdcentral
Stallvägen 3, 983 32 Malmberget
Tfn: 0970-197 10
E-post: malin.nilsson@nll.se

Pajala 

Irene Lundholm
Pajala Vårdcentral
Kirunavägen 116, 984 32 Pajala
Tfn: 0978-125 00
E-post: Irene.Lundholm@nll.se

Piteå

Samordnare: Ann-Christine Lundkvist
Norrfjärdens Vårdcentral
Vårdgränd 1, 945 32 Norrfjärden
Tfn: 0911-23 24 30
E-post: ann-christine.lundkvist@nll.se 

Maria Henriksson
Norrfjärdens Vårdcentral
Vårdgränd 1, 945 32 Norrfjärden
Tfn: 0911-23 24 45
E-post: Maria.Henriksson@nll.se

Kenneth Harnesk
Furunäsets vårdcentral
Modigs gränd, 94 152 Piteå
Tfn: 0911-759 00
E-post: Kenneth.Harnesk@nll.se

Allis Lundkvist
Piteå Vårdcentral
Prästgårdsgatan 25, 94 132 Piteå
Tfn: 0911-732 53
E-post: Allis.Lundkvist@nll.se

Rosita Sandberg
Hortlax vårdcentral
Dammbrovägen 1, 94 432 Hortlax
Tfn: 0911-24 80 97
E-post: Rosita.Sandberg@nll.se

 

Karin Viklund
Öjeby vårdcentral
Hällanvägen 11, 943 35 Öjebyn
Tfn: 0911-769 10
E-post: Karin.viklund@nll.se

Råneå

Anna-Lisa Naapanki
Vittangi Vårdcentral
Centralgatan 10, 980 10 Vittangi
Tfn: 0981-105 60
E-post: anna-lisa.naapanki@ptj.se

Överkalix

Siv Jönsson
Överkalix Vårdcentral
Tallviksvägen 13, 956 32 Överkalix
Tfn: 0926-107 50
E-post: siv.jonsson@nll.se

 

Astrid Karbin
Överkalix Vårdcentral
Tallviksvägen 13, 956 32 Överkalix
Tfn: 0926-107 50
E-post: astrid.karbin@nll.se

 

Eva Landin
Överkalix Vårdcentral
Tallviksvägen 13, 956 32 Överkalix
Tfn: 0926-107 50
E-post: eva.landin@nll.se

Övertorneå

Britt-Mari Westerberg
Övertorneå Vårdcentral
Bergsgatan 2, 95 731 Övertorneå
Tfn: 0927-721 00
E-post: Britt-Mari.Westerberg@nll.se

 

Lisbeth Hänninen
Övertorneå Vårdcentral
Bergsgatan 2, 95 731 Övertorneå
Tfn: 0927-721 00
E-post: Lisbeth.Hanninen@nll.se


 

 

 

Denna webbplats drivs med ekonomiskt bidrag från Statens folkhälsoinstitut

 

Redaktörer: Barbro Holm Ivarsson och Annelie Johansson

                                            

Användarnamn Lösenord   Logga in

 

                            Skriv ut